Lato:  

Od kilkunastu lat zajmujemy się projektowaniem, organizacją oraz prowadzeniem wycieczek we wszystkich górach w Polsce (Bieszczady, Beskidy, Tatry, Pieniny, Świętokrzyskie, Sudety, Karkonosze) oraz na Słowacji (Tatry, Słowacki Raj, Mała i Wielka Fatra). Wśród projektowanych wycieczek mamy propozycję zwiedzania miejsc znanych i będących już klasyką (np. Dolina Kościeliska, Morskie Oko, Trzy Korony) oraz wyprawy oryginalne i nietypowe. Organizujemy także kilkudniowe wyjazdy w Alpy do Doliny Höllental oferującej wiele wspinaczkowych „żelaznych dróg” – via ferrat.

Przykładowe wycieczki:

Śladami Janosika – wycieczka objazdowa po pienińskich i spiskich zakątkach związanych ze zbójnicką działalnością. Jest to także okazja do zwiedzenia miejsc, w których kręcono serial „Janosik”.

Podziemny świat Tatr – wyprawa z latarkami do wnętrza ziemi. Zwiedzanie czterech nieoświetlonych jaskiń tatrzańskich znajdujących się w jednej z najpiękniejszych dolin tatrzańskich - Dolinie Kościeliskiej.

   

Z ks. Tischnerem w Gorce – wycieczka w miejsca, w których ks. prof. Józef Tischner najchętniej spędzał swój wolny czas. Wycieczka zaczyna się w dolinie Dunajca, w Łopusznej gdzie profesor mieszkał i gdzie został pochowany, a kończy na najwyższym szczycie Gorców – Turbaczu 1310 m npm.

Zakopane od podszewki – całodzienny spacer po centrum turystycznej stolicy Polski. Zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta m.in. cmentarz na Pęksowym Brzyzku, stary kościółek, willa „Koliba”, Muzeum Tatrzańskie – gmach Główny, willa „Oksza”, Muzeum TPN i inne.

Łemkowska egzotyka – wyjazd w Pieniny Małe gdzie w czterech urokliwych wsiach mieszkali niegdyś Rusini Szlachtowscy o zupełnie innej kulturze niż okoliczni górale. Zwiedzanie cerkwi z ikonostasem oraz rezerwatu przyrody Biała Woda.

 Babia Góra nocą – wycieczka na wschód słońca na Diablaku (szczycie Babiej Górzy) 1725 m npm.

Orawa, Orawa – wycieczka po polskiej i słowackiej Orawie, w ramach której przewidziany jest m.in. rejs po jeziorze, zwiedzanie zamku, skansenu i pobyt w aqua paru.

     

Magiczny świat południowych Tatr – wycieczka do najpiękniejszych miejsc na słowackim Spiszu, takich jak: Stara Lubowla, Kieżmark, Lewocza, Spiski Hrad, Rzechra i wiele innych mniej znanych ale zaskakujących swoimi zabytkami.

Na dachu Polski – wycieczka na najwyższy szczyt polskich Tatr – Rysy 2499 m npm.

Żelazne drogi – kilkudniowy pobyt w Dolinie Höllental w Alpach austriackich, nastawiony na wspinaczkę po via ferratach.

 

Miasto dzieci świata – całodniowa wycieczka do Rabki –Zdroju. W programie m.in. Rabkoland – Rodzinny Park Rozrywki, tężnia solankowa, park zdrojowy i muzeum etnograficzne.

Rafting po Dunajcu – spływ pontonami rwącą górską rzeką. Organizowany najczęściej w ramach całodniowej wycieczki w Pieniny

Góry Świętokrzyskie i Ponidzie – kilkudniowy program nastawiony na poznanie unikalnej przyrody oraz zabytków Gór Świętokrzyskich. Na trasie znajdują się osobliwości przyrody, zamki, muzea, safari wśród bizonów, spływ tratwami i wiele innych.

A także wiele, wiele innych, których nie sposób byłoby tu opisać.

Projektujemy wycieczki dostosowane do możliwości każdej grupy (w tym przedszkolaków, specjalistów z historii, geologii czy geografii, itp., uczestników szkoleń integracyjnych, osób niepełnosprawnych, pielgrzymów czy rodzin z dziećmi).

 

Tworzymy również wielodniowe programy dla zielonych szkół i kolonii.