Zima:  

 

Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową płytę CD z fotografiami oraz filmem z całego zimowiska. 


Akademia Bezpiecznego Śniegu – nauka jazdy na nartach

Akademia Bezpiecznego Śniegu jest to kilkudniowy program zimowiska przeznaczony dla dzieci ze szkól podstawowych oraz gimnazjów a także dorosłych. Organizowane przez nas, szkolenie ma na celu, przede wszystkim, bezpieczną i wesołą naukę jazdy na nartach pod okiem profesjonalnych instruktorów PZN, ale również zapoznanie dzieci z tradycyjną kulturą Podhala i Orawy oraz naukę samodzielności i współpracy w grupie, podczas innych dodatkowych zajęć. W ramach Akademii Bezpiecznego Śniegu dzieci, mają możliwość nauczyć się bezpiecznie jeździć na nartach, korzystać z wyciągów różnego typu (orczykowe, krzesełkowe, gondolowy, itp.) oraz obchodzić się z nartami. Do dyspozycji naszych uczniów posiadamy nowoczesny, carvingowy sprzęt (narty, buty, kijki i kaski), który wypożyczamy na czas nauki. Oferujemy pomoc w odpowiednim doborze sprzętu dla każdego uczestnika akademii.

Przez kilka dni uczestnicy, codziennie od godziny 9:00 do 13:30 oraz popołudniu od 15:00 do momentu gdy mają jeszcze siłę (ŚREDNIO 8-9 GODZIN DZIENNIE), uczą się jeździć na nartach, w grupach podzielonych ze względu na umiejętności dziecka oraz jego możliwości. Wraz z upływem czasu nauki, systematycznie coraz więcej dzieci przechodzi z grupy początkującej do coraz bardziej zaawansowanej, w której kontynuuje naukę.

Dla tych, którzy opanują odpowiedni poziom jazdy na nartach, organizujemy całodzienny wyjazd na Kasprowy Wierch w Tatrach.

Podczas całego dnia dzieci są filmowane a wieczorem, przed kolacją wspólnie z instruktorami oglądamy film i omawiamy błędy, które należy poprawić.

Wieczorami uczestników czekają dodatkowe atrakcje:

· Nauka malowania na szkle

· Prelekcja na temat zaprzęgów Husky

· Nocne spotkanie z astronomem (w zależności od pogody)

· Śladami podhalańskiej mody

· Warsztaty z garncarzem

· Ognisko z kiełbaskami na pożegnanie.

 

A także:

· Zajęcia z pierwszej pomocy

· Nocna wyprawa z pochodniami

· Szukanie skarbu

· Pokaz psów lawinowych